Návod na měření nohy

Pokud jste se rozhodli, že se chcete změřit sami, využijte prosím tento návod a shlédněte krátké video s názornou ukázkou.

Odkaz na video: https://youtu.be/w1V9qRdPeag 

1. Výška - výšku měříme zezadu, od paty až po kolenní ohyb. Míru berte skutečně po celé této délce, protože až se boty adaptují na Vaši holeň a změknou, tak zároveň o 1 - 1,5 cm klesnou a v případě nesprávného změření by mohly být boty příliš nízké.

2. Pod kolenem - měříme po celém obvodu nohy pod kolenem na úrovni čéšky

3. Lýtko - měříme opět po celém obvodu nohy v místě nějširší části lýtka

4. Kotník - měříme po celém obvodu v nejužší části kotníku

Při měření mír 2, 3 a 4 metr lehce utahujeme a nenecháváme volný. Měřit můžete holou nohu nebo rovnou v jezdeckých rajtkách a podkolénkách, ať si vyberete jakýkoliv z těchto způsobů, je dobré, když nám to uvedete ve zprávě s vaší objednávkou. Tyto čtyři míry pravé i levé nohy jsou nutné pro objednání standardní velikosti. V případě, že bude z jakéhokoliv důvodu potřeba objednávat boty šité na míru, je nutné změřit také míry chodidla tak, jak můžete vidět ve videu výše:

5. Pata-nárt - obvod chodidla kolem paty a nejvyšší části nártu

6. Nárt - obvod chodidla zespodu do nejvyšší části nártu

7. Obvod chodidla v nejširší části kolem prstů

Jak si změřit chodidlo?

V případě, že jste si nikdy nezkoušeli naše boty a neznáte svou velikost chodidla u naší značky, doporučujeme změřit si chodidlo podle následujícího návodu a ilustračních fotografií.

1. Vezměte si čistý list papíru (nejlépe A4) a položte ho na rovný hladký povrch kolmo ke stěně tak, aby se papír přímo dotýkal zdi a aby s ní tvořil pravý úhel.

2. Postavte se chodidlem na papír zády ke zdi tak, aby se vaše pata zezadu dotýkala zdi, tedy tak, aby ste měli patu na samém kraji listu a aby Vaše chodidlo bylo také kolmo ke stěně (viz. foto).

3. Propiskou nebo černou centropenou udělejte obrys chodidla kolem prstů (viz.foto).

Důležité: Propiska musí být po celou dobu přímo kolmá k listu papíru

       


4. Po provedení obrysu použijte pravítko a udělejte rovnou kolmou linii v místě špičky nejdelšího prstu (viz. foto) a druhou kolmou linii vedoucí od špičky prstů dolů k patě (viz.foto).

5. Pravítkem změřte délku chodidla v nejkrajnějších bodech (kolmá vzdálenost od paty k palci).


6. Stejným způsobem změřte pravé chodidlo. V objednávce uvádějte naměřenou délku pravého i levého chodidla (může se stát, že se tyto dvě délky budou lišit).

0
Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .